Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Henio napisał:
Skoro dresy i menelstwo nie ma żadnych zahamowań przed piciem na cmentarzu przy Mariańskiej, to co ich będą obchodzić jacyś święci na Bronowicach? Byle ławeczka była wygodna i jakiś krzaczek w pobliżu, by się odlać.
Moim zdaniem wystarczą im krzaki. W ławeczkach z reguły przeszkadzają im siedziska i oparcia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w średniowieczu też wierzyli w świętych widzę że lublin nadal tam jest
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skad tacy ludzie w radzie osiedla???? czy juz normalni ludzie boją się startować??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak czytam ten artykul to wydaje mi sie ze jestem w jakims filmie ktory sie dzieje na prawde co to ma byc jak to maja byc nazwy swietych to niech kosciol zaplaci za te parki. NIE MA NA CO PIENIEDZY WYDAWAC? SZKOLY BUDUJCIE A NIE KOSCIOLY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak czytam ten artykul to wydaje mi sie ze jestem w jakims filmie ktory sie dzieje na prawde co to ma byc jak to maja byc nazwy swietych to niech kosciol zaplaci za te parki. NIE MA NA CO PIENIEDZY WYDAWAC? SZKOLY BUDUJCIE A NIE KOSCIOLY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czy patroni pomogą skwerom, ale autorom tego pomysłu chyba już nic nie pomoże... Ciekawe, czy będą bardzo zdziwieni, jak ktoś urwie główkę JPII z braku innej rozrywki Są takie proste laickie i sprawdzone rozwiązania w stylu monitoring. Tylko metafizyka stosowana jest tańsza (chociaż czy ja wiem)? Miasto ponosi przecież spore koszty żeby to miejsce "rewitalizować", a na strażnika postawi świątka w "szemranej" dzielnicy licząc, że autorytet odstraszy rozrabiaków... Powiem, że większego idiotyzmu dawno nie czytałam. Już lepiej by ta kasę wrzucili w jakieś błoto - na osiedlowej uliczce, o którą się mieszkańcy 20 lat nie moga doprosić. A nie wymyślali durnoty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pablo napisał:
W normalnych krajach w takich miejscach montuje się ogrodzenia i kamery, na noc zwyczajnie się zamyka na kłódkę i nie ma problemów. Ciemnogród, zaścianek? Polska cecha narodowa to tylko marudzić, że to, że tamto, wandalizm i buractwo.
Słusznie!! W normalnych miejscach (również w Polsce) takie ogródki są zamykane na noc i są monitorowane. Menele i inne ścierwo wówczas się tam nie pałęta. A czy ogródek będzie imienia Kubusia Puchatka czy jakiegoś świętego to mnie to wali. Ja chcę mieć gdzie pójść z dzieckiem żeby mogło się pobawić na placu z bezpiecznymi zabawkami!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję by osiedlowe trzepaki i kontenery na śmieci nazwać imieniem różnych świętych. Rozumując, tak jak nasi notable, uchroni je przed dewastacją......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież ten trawnik przed moim blokiem na zimowej to rezerwa miasta pod budowę przedszkola , to już go nie będzie, od lat na osiedlu o tym mówiono i nie pozwolono nawet boiska zrobić dla dzieci, przedszkole by się przydało bardziej PS: jest takie stare powiedzenie : "Jak Bóg chce kogoś pokarać to mu najpierw rozum odbiera", pomysłodawcy są klinicznym przykładem potwierdzającym prawdziwość tej mądrości ludowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przed wandalami nie uchronią wszyscy święci w kupie. Cel jest inny.To objaw pełzającej klerykalizacji. Zanm się spostrzeżemy będą otaczać kaplczki i krzyże. Ulice, parki, szkoły, stadiony itp mające świętych za patonów. Gdzie tylko się człowiek obróci i spojrzy ma wiedzieć kto sprawuje władzę. A sprawujący urzędy nawiedzeni dla popacia z ambony przyklepią każdą śmiesznostkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj ukazała się gazetka "promująca" Bronowice i KUsminek (vide nagłówek gazetki) a w sumie jest to zwykła ulotka promująca za społeczne pieniądze kandydatów na kandydatów do władz samorządowych i na prezydenta. Tacy kandydaci w niczym nie przebierają.Podpierają się księdzem,parafią,świętymi itp. A co do skwerów?No cóż.Cztery skwery-cztery ołtarze na Boże Ciało.Po cóż więc budować,jak to zrobią za społeczne pieniądze.A nadawanie takim obiektom imion świętych i błogosławionych,to chyba poroniony pomysł.Na takich skwerach zbierać się będzie okoliczna psiarnia i skutecznie bedzie podlewać i nawozić trawniki i kwiatki na skwerku z imieniem świętego.Po prostu psy oleją "święte" miejsce. A co do krytego basenu (opisanego w ulotce)-otóż trzeba przyznać,że taki basen się "przyda.W osiedlu jest coraz więcej srarych i niedołężnych ludzi.młodzieży coraz mniej-to taki basen na pewno się "przyda",aby wkrótce przekazać bronowickiej parafii (tak jak przekazano "za friko" dom sportu). P.S.W gazetce napisano,że jeden ze skwerów będzie nosił imię sługi Bożego,Jana Pawła II. Otóż należy sobie uświadomić,że JP II jest dopiero kandydatem na sługę Bożego.Droga ta się coraz bardziej wydłuża.Nazwanie więc zmarłego "sługą bożym" jest zatem nadużyciem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i nikt nie wie o co chodzi? ida wybory wiec trzeba sie podlizac klerowi stad te ogrodki ze swietymi potem klecha na mszy powie jaki to kandydat ten jest dobrym katolikiem i mohery poleca na niego glosowac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja chyba śnie. Czy ja się obudziłem w średniowieczu? Myślałem, że w tym mieście tylko infrastruktura jest średniowieczna ale widze że myślenie też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla sukinsyna który nie uszanuje znaku krzyża będzie miało znaczenie kto jest patronem ładnie urządzonego skrawka parku.Taki wykształciuch z Paderewskiego gdzie dla dyr.Pietrasa największym problemem były krzyże na ścianach uszanuje Popiełuszkę,Skorupkę czy Maksymiliana Colbe ?.Chyba,że będzie to Wszechwidzący z Lublina-a to co innego... Wtedy władza postawi strażników miejskich,założy monitoring i porządek będzie musiał być. Więc Panie Nowak może nie tracić czasu i od razu jakiegoś z Leżajska,Biłgoraja,Włodawy -bo lubelskich to już wszystkich Pan uhonorował ?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JP II chyba nie będzie świętym bo ostatnio wychodzą coraz ciekawsze sprawy i proces beatyfikacyjny się przedłuża. No ale oni wszystko mogą. Nieważne fakty, ważne intencje. Może lepiej wziąć Harego P. on nie miał problemów z cudami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bronia napisał:
Wczoraj ukazała się gazetka "promująca" Bronowice i KUsminek (vide nagłówek gazetki) a w sumie jest to zwykła ulotka promująca za społeczne pieniądze kandydatów na kandydatów do władz samorządowych i na prezydenta. Tacy kandydaci w niczym nie przebierają.Podpierają się księdzem,parafią,świętymi itp. A co do skwerów?No cóż.Cztery skwery-cztery ołtarze na Boże Ciało.Po cóż więc budować,jak to zrobią za społeczne pieniądze.A nadawanie takim obiektom imion świętych i błogosławionych,to chyba poroniony pomysł.Na takich skwerach zbierać się będzie okoliczna psiarnia i skutecznie bedzie podlewać i nawozić trawniki i kwiatki na skwerku z imieniem świętego.Po prostu psy oleją "święte" miejsce. A co do krytego basenu (opisanego w ulotce)-otóż trzeba przyznać,że taki basen się "przyda.W osiedlu jest coraz więcej srarych i niedołężnych ludzi.młodzieży coraz mniej-to taki basen na pewno się "przyda",aby wkrótce przekazać bronowickiej parafii (tak jak przekazano "za friko" dom sportu). P.S.W gazetce napisano,że jeden ze skwerów będzie nosił imię sługi Bożego,Jana Pawła II. Otóż należy sobie uświadomić,że JP II jest dopiero kandydatem na sługę Bożego.Droga ta się coraz bardziej wydłuża.Nazwanie więc zmarłego "sługą bożym" jest zatem nadużyciem.
MOŻE NIE ZAGŁĘBIAJMY SIĘ W STRUKTURY KOŚCIELNYCH OBYCZAJÓW ale jeżeli ty masz wątpliwości czy Jan Paweł II był sługą Bożym to skąd u ciebie taka troska o "czystość" tych miejsc ? Pruderia i wyuzdanie Pani Broniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po wpisach pod artykułem wnioskować można, jak bardzo mieszkańcy Bronowic zainteresowani są kościółkowym pomysłem. A w gazetce napisano,że wszyscy mieszkańcy podchwycili pomysł urzędnika PKPS z Bronowic.A pomysł podrzucił miejscowy pleban ustami niejakiego Adama Wielkogłowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jacek napisał:
Ja chyba śnie. Czy ja się obudziłem w średniowieczu? Myślałem, że w tym mieście tylko infrastruktura jest średniowieczna ale widze że myślenie też.
Tacy jak ty zakwestionują każdą epokę dla pełnego własnego brzuszka i nie koniecznie świętego spokoju.Uzmysłowiłeś sobie pod tą w czub uczesaną fryzurką,że historię średniowiecza tworzyli też twoi prapra....dziadowie ? Nie? Na lekcjach historii u Legierskiego i Środy tego nie było ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tutejszy napisał:
Po wpisach pod artykułem wnioskować można, jak bardzo mieszkańcy Bronowic zainteresowani są kościółkowym pomysłem. A w gazetce napisano,że wszyscy mieszkańcy podchwycili pomysł urzędnika PKPS z Bronowic.A pomysł podrzucił miejscowy pleban ustami niejakiego Adama Wielkogłowego
Nie uważasz że lepiej być wielkogłowym niż tępogłowym ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kinol napisał:
Nie uważasz że lepiej być wielkogłowym niż tępogłowym ?
ocho,kinol znowu ma dyżur. P.S.Na czyich jesteż usługach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...